Простий майбутній час позначає дію, яка буде відбуватися в майбутньому. Це може бути в найближчому або ж у віддаленому майбутньому. Для того, щоб утворити речення в Future Simple потрібно використовувати допоміжне дієслово will (для всіх осіб). Раніше існувало ще одне допоміжне дієслово – shall (для 1 особи однини та множини), але зараз ця форма вже застаріла, зустрічається вкрай рідко. Основними покажчиками Future Simple є слова: tomorrow, next day та ін.
I don’t want to miss the train, so I will take a taxi tomorrow. – Я не хочу запізнитися на потяг, тому поїду завтра на таксі.
My daughter Reese will go to Spain with her friends next week. – Моя дочка Різ поїде в Іспанію зі своїми друзями на наступному тижні.
Tomorrow will be my grandmother’s birthday, so I will send her a bouquet of beautiful roses. – Завтра у моєї бабусі День Народження і я відправлю їй букет гарних троянд.
Як стає зрозуміло з прикладів, смислове дієслово залишається в початковій формі, без додавання будь-яких закінчень до нього.
Щоб створити негативну форму, потрібно використовувати частку not після will. Скорочена форма won’t.
I won’t help you tomorrow because I’ll be busy all the day. – Я не допоможу тобі завтра, тому що буду зайнятий цілий день.
Marina won’t go back to Russia, because will buy a house in Italy. – Марина не повернеться назад в Росію, тому що придбає будинок в Італії.
Для того, щоб створити питання, слід will перенести перед підметом, а смислове дієслово залишити на місці.
Will your dog go with us to the sea? – Твоя собака поїде з нами на море?
Will you order the delivery of sushi for tomorrow evening of Japanese cuisine? – Ти замовиш суші для завтрашнього вечора японської кухні?
Простий майбутній час також вживається при перерахуванні послідовних дій і з регулярними діями та тими що, повторюються в майбутньому.
My father will go to Belarus a few times next month. – В наступному місяці мій тато поїде до Білорусі кілька разів.