6 навичок, котрі допоможуть гарантовано вивчити німецьку

Мотивація до вивчення німецької мови може бути різноманітною: від бажання переїхати на постійне місце проживання, до навчання і роботи у Німеччину та Австрії. Німецька мова, на перший погляд, здається геть складною і не зрозумілою: куча артиклів, нової граматики і безліч діалектів. Але немає нічого не можливого, просто необхідно мати певні навички, котрі будуть вам допомагати у навчанні і тоді ви не просто вивчите німецьку мову в короткі терміни, а й отримаєте від цього не аби яке задоволення.

 

6 навичок необхідних аби вивчити німецьку мову

 

Навичка 1 – Мислити кінцевим результатом

Перед тим, як почати вивчення німецької мови, дайте собі чесну відповідь на одне питання: «Навіщо мені вивчати німецьку мову?». Ви повинні чітко розуміти власну мотивацію, адже від цього залежить уся подальша стратегія навчання, його протяжність та вартість. 

Збираєтесь на навчання чи роботу у Німеччину? Тоді вам доведеться навчитись вільно читати, писати і говорити, а також опанувати професійну лексику. Без цього краще навіть не намагатись вступати до німецького університету або влаштовуватись на роботу у Німеччині, адже ви не зможете розуміти про що йде мова. Подібне навчання вийде дорогим, бо потребує роботи з вчителем і займе приблизно рік-два. 

Хочете перебратись до Німеччини, на постійне місце проживання? У такому разі вам потрібно навчитись читати і писати, а також мати не поганий словарний запас у побутових питаннях. Зазвичай, достатньо ходити на групові курси по вивченню німецької мови, де ви кожне заняття будете відпрацьовувати навички спілкування і читання, а також вивчати побутову лексику. Середній термін подібного навчання складає десь від пів-року до року.

А може ви хочете вивчити німецьку мову аби вільно замовляти блюда в ресторані і робити покупки у магазині? У такому разі, пройдіть пару онлайн курсів Deutsche Welle на тему: «В ресторані» або «Покупки» і ви будете мати вже всю необхідну лексику і готові фрази, котрих вам буде більше ніж достатньо для вирішення подібних задач. Уже через два-три місяці ви зможете замовити улюблене блюдо і номер у готелі «мовою оригіналу».

Навичка 2 – Системність

Якщо ви серйозно націлені вивчити німецьку мову, то повинні опанувати одну, суто німецьку навичку – системність. Під системністю ми маємо на увазі що ви будете невідхильно слідувати плану навчання, регулярно робити домашні завдання, проходити тестування та аудіювання. Саме системність вивчення німецької мови допоможе вам досягти значних результатів.

Займайтесь німецькою регулярно: напишіть план на кожен день і невідхильно виконуйте його. Це не тільки допоможе вам швидко і ефективно вивчити німецьку мову, а й краще розуміти німецьку культуру, де частенько можна зустрітись з точністю і системністю.

Навичка 3 – Вчіться говорити на німецькій мові

Мало знати, як правильно будувати німецьке речення, потрібно чітко розуміти де його застосовувати. І у цьому ділі практика – кращий вчитель. Старайтесь говорити як можна частіше з живими людьми застосовуючи отримані знання на практиці. 

Якщо ви приїхали до Німеччини або Австрії, спитайте як пройти до потрібного вам місця, навіть якщо ви знаєте. Це навчить вас сприймати інформацію на слух, «живим» назвам певних місць, а також страху робити помилки. Частіше усього вас ввічливо виправлять, якщо ви не праві і порадять як правильно вимовляти те, чи інше слово. 

Іноді, за 10 хвилин спілкування на німецькій з носієм мови дають більше, ніж пів року на курса, тому не втрачайте жодної можливості практикувати німецьку. Навіть якщо сьогодні у вас немає можливості поїхати до Німеччини чи Австрії, завантажуйте Skype і добавляйте у друзі німців. Багатьом з них буде дуже приємно допомогти вам у вивченні мови, що вам тільки на користь.

Навичка 4 – Самостійна робота

Мій перший вчитель по німецькій мові сказав золоту фразу: «100% ефективності від вивчення мови отримуєш тільки тоді, коли вчиш його поза курсами. Заняття дає тобі 30%, наступні 70% - твоя самостійна праця». І це дійсно так, адже коли ти ходиш на курси, чи до репетитора, аби взяти максимум із заняття необхідно приходити туди з питаннями. А для того, щоб вони були, потрібно вміти працювати самостійно: проходити теми наперед, вчити слова, спілкуватись, слухати аудіо-курси. При такому підході питання до вчителя у вас будуть з’являтись автоматично і користь від заняття буде максимальною.

Окрім того, навичка самостійного вивчення німецької мови буде дуже корисною, коли у вас немає фінансової можливості займатись з викладачем чи ходити на курси. Навчившись самостійно себе навчати німецькій мові ви не тільки зекономите кошти, а й знайдете такі методики, що працюють на вас і допомагають швидко вивчити німецьку мову. Хоча, треба зазначити, що викладачі можуть значну скоротити час на пошуки тих самих «золотих методів» швидкого вивчення німецької мови і якщо є така можливість, то потрібно вчитись у кращих із них.

Навичка 5 – Занурення у мовне середовище

Чим більше ви маєте точок дотику з мовою, тим швидше ви її вивчите. Даний принцип працює абсолютно з будь-якою іноземною мовою. Якщо ви напрацюєте навичку свідомого занурення у мовне середовище, то ви не тільки швидко вивчите німецьку мову, а й зробите це із задоволенням. 

Як можна зануритись у німецьке мовне середовище? Ось декілька простих методів:

• Змініть мову системи планшета, смартфона і комп’ютера на німецьку. Через декілька тижнів ваш активний словниковий запас значно розшириться.

• Слухайте німецьку музику і читайте тексти пісень. У піснях часто використовуються розмовні фрази, котрі можуть бути досить корисними на практиці. А якщо ви фанат Rammstein, Seed чи будь-якої іншої німецької групи, настав час дізнатись про що співають в улюблених піснях.

• Слідкуйте за новинами Німеччини. Якщо вам цікаво читати новини, то цей метод буде дуже корисним для вас, головне, аби новини були суто на німецькій мові. І в курсі справ будете, і мову покращите.

• Дивіться кіно на німецькій мові з субтитрами. Даний спосіб допоможе вам не тільки розслабитися після важкого дня, а й значно поповнить ваш словниковий запас. Старайтесь зрозуміти суть реплік, а всі не зрозумілі слова виписувати і перекладати після фільму.

Ви можете знайти свої методи занурення у мовне середовище, вони можуть бути пов’язані з вашими хобі, роботою чи друзями, головне, аби це як можна частіше активувало потребу у застосування мови. В ідеалі, ви повинні так налаштувати систему, щоб все що вас оточує, допомагало у вивченні німецької мови. 

Навичка 6 – Діяти

Остання навичка, котра вам знадобиться при швидкому вивченні німецької мови – це діяти невідкладно, діяти зараз. Це означає, що не потрібно чекати наступної зарплати, аби записатись на курси, не потрібно чекати вечора вівторка, аби сісти за вивчення нових слів. Потрібно брати і робити зараз, з тими можливостями і ресурсами, що є на даний момент. 

Чим більше ви будете діяти у напрямку кінцевої мети, навіть якщо зовсім трохи, тим швидше ви вивчите німецьку мову. Маленькі, але регулярні дії, у кінцевому рахунку, дають більше ніж великий одноразовий вчинок. Тому не відкладайте своє навчання ні на секунду. Потрібно оновити план навчання німецької мови на тиждень? Сідайте і оновлюйте. Не чекайте можливості, створюйте її! 

Безперечно, відпрацювати усі ці навички – складна задача, але якщо ви зможете це зробити, то ваш підхід, відношення і розуміння німецької мови сильно зміняться. Ви й самі будете здивовані тим, як вам легко і швидко дається одна з найскладніших мов Європи і будете тим пишатися. Головне не здаватись і діяти, а результати будуть і досить швидко.