Секрет, котрий усі знають, але не користуються
Досить часто люди задаються питанням: «Як швидко вивчити англійську мову, не маючи здібностей до вивчення іноземних мов?». Не дивлячись на увесь профіцит інформації на цю тему, у якій розповідається про методики вивчення мов, більшість людей залишається впевненими, що швидко вивчити англійську мову не маючи здібностей до іноземних мов – не можливо. Але це зовсім не так і зараз ви зрозумієте чому.
Немає людей не здібних до вивчення тієї чи іншої мови, є ті, хто не сильно цього хочуть. Ось, наприклад, ви читаєте дану статтю, бо вивчили українську мову. Безсумнівно, вивчали ви її коли були зовсім маленькими, але який був ваш мотиватор до вивчення мови? Правильно, ви хотіли вижити. Дана потреба і допомогла вам не шукати виправдування власної ліні, а швидко вчити нову для вас мову.
Безперечно, психіка дитини більш податлива і процес навчання був природним для вас, у той момент. Але задумайтесь ось над чим: доросла людина більш організована і системна. Це говорить про те, що дорослий у змозі самостійно написати план дій и виконувати його. А дитина такого не маж і вчить мову імперично, що затягує процес навчання на 6-7 років, у той час, коли дорослий у змозі вивчити мову за один рік.
Що заважає тоді нам вивчити іноземну мову? На це питання існують дві відповіді:
• Сумніви;
• Відсутність цілі.
Саме сумніви у потребі та застосовності мови укупі з відсутністю чітких цілей при вивченні являються найпоширенішими «хворобами» вивчаючих. Саме ці дві проблеми і блокують ваш потенціал. Якщо ви не перший рік ходите на курси, займаєтесь з репетитором, а результату від цього немає, то настав час запитати себе:
• Чи важливо для мене знати англійську?
• Якщо так, то що це мені дасть у кінцевому рахунку?
Задав собі всього два питання, ви можете зрозуміти ситуацію і знайти вихід, котрий шукали на протязі останніх років. Подумайте, чим вам допоможе знання англійської? А при яких умовах ви зробите це у найкоротші строки? Напишіть глобальний план, виходячи із власних можливостей. Поставте собі чіткі і досяжні цілі з визначеними часовими рамками і досягніть їх.
Але найголовніше: поговоріть чесно із самим собою. Це буде корисно не тільки для вас, а і для швидкого вивчення англійської мови. Коли ви сформуєте у себе в голові чітку картину кінцевого результату, то зможете більш адекватно оцінювати власний прогрес і кожну застосовану методику.
Технології у поміч
У сьогоднішньому світі одним із найкорисніших інструментів для вивчення англійської мови є сучасні технології. Аудіо і відео, семінари і вебінари – ось головні помічники тому, хто хоче швидко вивчити англійську мову. Зовсім не обов’язково ходити на дорогі курси щоб вивчити англійську до рівня В2, достатньо мати Інтернет і пару завантажених підручників.
Багато кому даний метод не подобається, бо в Інтернеті нерідко можна зустріти псевдо-вчителя, що обіцяє вас навчити «секретним» способам, завдяки яким ви вивчите англійську аж за два тижні і просить за це далеко не малі суми. Подібні шахраї дійсно існують, але у своїй більшості подібні персони викликають підозру одразу. Кращим «антидотом» від подібних махінацій може слугувати тільки ваш здоровий глузд. Перед тим як починати такі сумнівні програми, поцікавтесь про компанію (персону) що їх надає, а ще краще знайдіть студентів, що займалися у цій конторі. Словом, думайте своєю головою і не приймайте поспішних рішень.
Від малих до великих звершень
Якщо ви тільки почали вивчати англійську мову, то почніть з вивчення алфавіту. Деякі з тих, хто намагається вивчити англійську мову зверхньо ставляться до вивчення алфавіту, а це одна з найбільших помилок, адже грамотність формується з дрібниць. Знання алфавіту і правильної вимови букв – це основа правильної вимови слів, від якої напряму залежить ваше взаєморозуміння з іншими людьми.
Після того як ви вивчили букви алфавіту і їх вимову, можна переходити до збільшення словарного запасу. Задайтеся амбіційною метою: вивчити 2000 нових слів за 3 місяці. Для її виконання вам потрібно вчити 20-25 нових слів у день, головне робити це систематично і тоді ви значно прискорите процес вивчення мови у цілому.
Використовуйте будь-яку можливість аби знайти нове слово:
· Перекладайте робочі терміни;
· Назви повсякденних предметів і пристроїв;
· Читайте улюблені книжки на англійській мові;
· Дивіться фільми із субтитрами.
І не забувайте записувати нові слова у щоденник-словник. Це допоможе тримати в пам’яті вивчені слова і систематизувати свої знання.
Окрім того, для полегшення вивчення нових слів англійської мові, вивчайте їх у контексті. Це допоможе вам утворити стійкі асоціативні зв’язки у вашому мозку і говорити не просто словами, а цілими реченнями.
Ефективні методи швидкого вивчення англійської мови
Досягнувши своєї першої цілі ви відчуєте гордість за цей результат і відчуття що ваша англійська «зрушила з місця». Запам’ятайте його, адже цей емоційний зв’язок являється не тільки гарним спогадом, але й відмінним методом вивчення англійської мови. Кожен наступний раз, кидаючи собі нові виклики, ви будете пам’ятати про той, перший результат, що допоможе вам у досягненні нових цілей і даватиме впевненість у власних силах.
Окрім того існують загальноприйняті методи, котрі допомагають пришвидшити процес вивчення англійської мови, наприклад: карточки. Суть методу така: на одній стороні пишемо українське слово, на іншій – англійське. Даний метод активізує візуальну і механічну пам’ять (якщо ви самостійно створювали карточки) і допомагає швидко вчити, а також повторювати англійські слова.
Корисним буде привчити себе писати транскрипцію, але не до кожного слова, а лише до тих, де ви сумніваєтесь у правильності вимови. Писати транскрипцію можна й українськими буквами, аби не заплутатись у фонетичних позначеннях.
Починайте думати на англійській мові, це не так тяжко, як здається і дуже корисно для вивчення іноземної мови. Процес обмірковування слів та їх значень, побудови речення і передачі його суті – важливий інструмент, про котрий часто не згадують. Чим більше ви будете говорити із самим собою на англійській мові, навіть на самі банальні теми, тим швидше ви зможете заговорити з іншими людьми. З часом, ви навчитеся повністю переходити на англійську мову у своїй голові і коли це станеться, то вивчення англійської мови буде проходити дуже швидко, адже ви будете просто отримувати необхідні знання у тому, чи іншому аспекті, будете «добудовувати» необхідне.
І звичайно не забувайте робити собі маленькі подарунки за виконаний план. Відпочивати не менш важливо, ніж працювати. Головне аби відпочинок не понижував вашу продуктивність вивчення мови. Тобто, переключайтесь, але не забувайте про головне!
Підсумок: як швидко вивчити англійську мову та що для цього потрібно
Сьогодні знання англійської мови – дуже важлива навичка. Якщо ваша ціль – швидко вивчити англійську то в першу чергу задайтесь питанням: «Яка моя кінцева мета? Чи дійсно мені потрібна ця мова?». Відверта розмова на цю тему дуже важлива, адже від цього буде залежати усе наступне навчання та його направленість.
Крім того, приділяйте увагу «малим деталям» - алфавіту. Те, що ви проходили його у школі, зовсім не говорить про те, зо ви його знаєте і правильно вимовляєте звуки. Алфавіт – важлива основа для побудови і відтворення слів, від якої залежить ваше взаєморозуміння між співрозмовником.
Поставите амбіційні цілі перед собою, це допоможе швидко вивчити англійську мову, адже ви будете змагатись із найсильнішим суперником – власною лінню. Користуйтесь правилом: я стаю краще тоді, коли роблю більше і краще, ніж раніше, а позитивний результат сам прийде до вас.
Але і не забувайте про загальноприйняті методи, котрі допомагають мільйонам людей кожен день і можуть зробити це для вас. Пишіть транскрипції, намагайтесь думати на англійській, створюйте карточки (чи скачайте подібну програму на телефон).
І робіть собі маленькі подарунки за виконаний недільний графік або за те, що виконали поставлену перед собою ціль. Головне – створити внутрішній інтерес і підігрівати його, тоді ви будете не просто вивчати англійську мову, а й отримувати від цього не аби яке задоволення.
На цьому усе, сподіваюсь що ця стаття була для вас корисна і допоможе вивчити одну з найпопулярніших мов світу.