Оскільки американські навчальні заклади хочуть переконатися, що ви знаєте англійську мову на належному рівні, вони вигадали тест з англійської мови. TOEFL і IELTS є двома найбільшими стандартизованими тестами на знання англійської мови.

У чому різниця?

Тест IELTS був виданий Британським Консульством, а IELTS Австралією. Тобто цей тест пов'язаний з британським урядом і традиційно використовується британським університетом, а також університетом Австралії та Нової Зеландії. TOEFL адмініструється ETS, американською некомерційною організацією, і широко використовується в американських і канадських університетах. В принципі зараз більшість університетів по всьому світу приймають результати і TOEFL та IELTS.

Структура TOEFL

На даному етапі майже всюди TOEFL здається в інтернет форматі (TOEFL iBT - Internet Based Testing). Тест здається в один день, триває близько 4-х годин і складається з чотирьох розділів:

  1. Читання (Reading). В цьому розділі TOEFL треба прочитати кілька текстів університетського рівня і відповісти на питання по кожному з них. Питання даються з варіантами відповідей (multiple-choice). е допомагає з'ясувати, як ви зрозуміли текст, головну ідею, важливі деталі, лексику, риторичні прийоми та стиль.
  2. Аудіювання (Listening). В цьому розділі приведені 2-3 діалогу по 3 хвилини кожен і 4-6 лекцій по 3-5 хвилин. Ситуації в розмовах завжди пов'язані з університетським життям, наприклад, розмова в бібліотеці, розмова з викладачем або розмова однокурсників. Уривок з лекції може бути на будь-яку тему - від астрономії до бізнесу. Питання перевіряють, наскільки добре ви зрозуміли важливі деталі розмови / лекції, тон, лексику, висновки. Під час тесту можна робити записи.
  3. Мова (Speaking). Розмовна секція триває приблизно 20 хвилин і включає 6 питань. Два питання на загальні теми (independent Speaking tasks), де потрібно розповісти про щось, наприклад, про рідне місто, улюбленого вчителя або недавно прочитану книгу. Чотири інших завдання будуть на узагальнення інформації з тексту або розмови (integrated Speaking tasks), вони також можуть попросити висловити думку з певного питання. Теми розмов знову ж пов'язані з університетським життям. Говорити треба в мікрофон, записанп відповідь надсилається ETS і оцінюється шістьма сертифікованими професіоналами.
  4. Написання (Writing). У цьому розділі треба написати 2 завдання. Перше - на узагальнення інформації з тексту і лекції (Integrated Writing task), після прочитання тексту і прослуховування лекції треба описати те, що прочитали і почули. Часто один текст буде суперечити іншому, треба буде порівняти і проаналізувати суперечливу інформацію. Друге завдання - твір на загальну тему (Independent Task). Тексти пишуться у комп'ютері і пізніше відправляються в ETS для оцінки.

Структура IELTS

IELTS складається з точно таких же 4-х частин - читання, аудіювання, розмовна мова і лист, але формат цього іспиту відрізняється. І він, на відміну від TOEFL, здається в 2 дня.

  1. Читання (Reading). У цьому розділі даються 3 тексту, які можуть бути з академічних підручників, з журналів або газет - але всі вони на рівні студента університету. Один з них завжди буде текст-думка, тобто текст, який виступає за певну точку зору. Різновид завдань в IELTS досить широкий. Один тип завдань - з'єднати заголовки з параграфами тексту, інший - резюмувати параграф, використовуючи слова з тексту. Завдання включають також заповнення таблиці, діаграми або картинки, використовуючи слова і інформацію з тексту, питання з варіантами відповідей (multiple-choice questions), з'єднання слів і ідей з тексту. Одне з найважчих завдань є кілька тверджень і питання про те, чи правильні ці твердження, не вірні, або вони взагалі не зустрічаються в тексті. Деякі завдання даються до тексту і можуть не вимагати ретельного читання і розуміння всіх деталей, ті ж, які даються після прочитання тексту, мають на увазі, що ви прочитали весь текст і зрозуміли його.
  2. Аудіювання (Listening). У IELTS тесті чотири розділи аудіювання. Перший - "транзакційна розмова", в якому хтось подає заяву на щось (водійські права, читацький квиток) або просить надати інформацію (наприклад, дзвонить, щоб дізнатися більш детальну інформацію про готелі). Другий розділ - інформаційна мова, наприклад, мова декана, який пояснює правила університету. Третя частина - розмова в академічному контексті, і четверта - академічні лекції. Завдання можуть складатися з короткого викладу, заповнення таблиці, діаграми або картинки, питань з варіантами відповідей, класифікаційні інформації з різних категорій. Завдання треба буде робити під час прослуховування, а не після!
  3. Написання (Writing). IELTS два письмові завдання. Перше - резюмування змісту таблиці або графіка в 300 слів. Треба буде визначити важливу інформацію, порівняти і зіставити різні цифри або описати процес. Друге завдання - представити думку на досить загальну тему, наприклад: "Жінки повинні наглядати за дітьми, a не працює" або "Занадто багато людей переїжджають жити в міста, і сільські райони від цього страждають".
  4. Мова (Speaking). Мовний розділ проводиться в окремий день в присутності досвідченого інтерв’юера, носія мови. Питання для всіх однакові, але деякі частини можуть бути більше в формі розмови, ніж монологу. Перша частина - короткавступна розмова, після якого йдуть кілька коротких запитань на загальні теми. Інтерв'юер може запитати ваше ім'я, ким ви працюєте, які види спорту любите, ваш розпорядок дня і т.д. Для другої частини надається картка з темою і декількома питаннями, які треба підняти в цій темі. На цю тему треба буде говорити 2 хвилини. Тема може бути про повсякденне життя, про останній візит в кінотеатр, про улюбленій країні, або аналогічна загальна тема. В останній частині інтерв'юер задасть більш абстрактне питання по тій же темі - чому люди проводять повсякденне життя саме так, чому людям подобається кіно, як подорожі впливають на життя місцевого населення і т.д.

TOEFL IELTS

Що краще?

Тепер ви знаєте про структуру кожного з тестів, але все ще замислюєтеся що краще. Пора розглянути ключові відмінності між цими тестами.

Британський варіант мови або американський?

Хоча в більшості випадків і британські вузи, і американські приймають обидва тести, і хоча британський і американський та англійська не так вже сильно і відрізняються, як багато хто думає, все ж цей пункт важливий. Пам'ятайте - написання має значення, а в британському та американському варіантах багато слів пишуться по різному. У вас можуть бути проблеми з розумінням британської чи американської мови, а IELTS також іноді включає і інші різновиди - австралійський, новозеландський, шотландський та ірландський. Деякі слова відрізняються і, не знаючи особливостей британської чи американської лексики, ви можете навіть не зрозуміти питання в розмовному розділі (на приклад, бензин - oil (Am.) І petroleum (Brit.) Або вантажівка - truck (Am.) І lorry ( Brit.)) Висновок: якщо вам легше американською, здавайте TOEFL, якщо з британським - IELTS.

Абстрактне або конкретне мислення?

У розділах читання та аудіювання TOEFL дає питання з декількома варіантами відповідей, в той час як в IELTS очікується, що ви запишите слова з тексту або перекажете слово в слово. Питання з варіантами відповідей вимагають, як правило, краще розвиненого абстрактного мислення, в той час як IELTS більше підійде людям з хорошою пам'яттю і конкретнішим мисленням. Плюс питань з варіантами відповідей в тому, що легко знайти правильну відповідь методом виключення неправильних, а плюс записування відповідей в тому, що відповідь знаходиться в тексті, його просто треба знайти і повторити. Висновок: Для тих, у кого абстрактне мислення, більше підійде TOEFL, а для тих, у кого конкретне - IELTS.

Передбачуваність або різноманітність?

TOEFL, звичайно, більш передбачуваний, ніж IELTS. У IELTS безліч різних типів питань і інструкції до них кожного разу відрізняються. Це робить його важче для підготовки. Інструкції для TOEFL одні і ті ж - виберіть А, B, C, D або E. З іншого боку, IELTS, безумовно, тримає увагу в напрузі і не дає розслабитися і втратити пильність під час іспиту. Висновок: Якщо ви швидко втрачаєте увагу, виконуючи схожі завдання, здавайте IELTS, якщо ж вам легко дається зосередитися на одній справі, то вам більше підійде TOEFL.

Розмова з людиною або з комп'ютером?

Ще одна велика різниця між іспитами в тому, як проходить розмовна частина. Деяким людям набагато легше записати відповіді в комп'ютер, тому що здається, що цього ніхто не чує. Кажеш, як можеш і забуваєш про це до отримання оцінок. Хтось може нервувати при розмові з носієм мови, який до того ж постійно робить якісь нотатки. Комусь легше просто відповісти на питання, чим вступати в діалог з носієм, ризикуючи не зрозуміти, що він говорить. З іншого боку, деякі відчувають себе більш комфортно, розмовляючи з людиною, який може пояснити незрозумілі питання. Кому-то, розмовляючи, легше бачити перед собою обличчя людини, а не комп'ютерний екран. Для кого-то можуть бути важливі поради інтерв'юера, адже завдяки їм можна виправити помилки під час тесту. Висновок: Якщо вам легко розмовляти з людьми, і носії мови вас не бентежать, здавайте IELTS, якщо ж вам легше здавати іспит в поодинці і не відчувати, що вас в цю хвилину хтось оцінює, вам більше підійде TOEFL.

Загальна оцінка або оцінка за кожним критерієм?

Розмовна та письмова розділи TOEFL оцінюються загальною оцінкою. Наприклад, в письмовому розділі оцінюючий дасть загальну оцінку, засновану на якості есе, лексиці, логіці, стилі і граматиці. IELTS дає кілька оцінок за індивідуальними критеріями: граматика, набір слів, швидкість мови, логіка і кілька інших критеріїв. Іншими словами, якщо ви пишете добре, але у вас є багато дрібних граматичних помилок, ваша оцінка в письмовому розділі TOEFL може бути гарною, тому що оцінювачі проігнорують невеликі помилки, якщо есе написано логічно і детально. У той час як IELTS не упустить з уваги поганий граматики. З іншого боку, якщо у вас немає проблем з граматикою і словниковим запасом, але вам складно висловити свою думку на листі, або організувати есе, TOEFL оцінить письмовий розділ поганим балом, а IELTS поставить високі бали за граматику і лексику. Хоча може здатися, що IELTS здавати набагато складніше, оскільки він оцінює за кожен пункт окремо, насправді можна отримати досить хороший результат, будучи сильним всього лише в кількох областях. Для TOEFL же важливо вміння зібрати всі факти в логічну і детальну ланцюг, узагальнити і підсумувати, і там звертається увага в першу чергу на чіткість, словниковий запас і стиль. Висновок: Для тих, хто не вміє писати есе, але має хороший словниковий запас і знання граматики, IELTS буде легше, для тих же, хто вміє добре структурувати усну та письмову мову, але страждає від граматики і брак лексики, краще буде TOEFL.

Поради по здачі TOEFL та IELTS:

  1. Розвивайте свою витримку. Помічено, що після закінчення перших двох годин продуктивність падає, особливо якщо не зробити невеликої перерви, але так як перерв робити не можна, потрібно просто привчити себе ефективно працювати в такому режимі. Починайте готуватися з коротких занять, а закінчуйте чотиригодинними заняттями. А за один день до іспитів спробуйте гарненько виспатися, в такий день Ви не можете собі дозволити бути втомленим.
  2. Ознайомтеся з форматом тексту. Вже досить довгий час найбільш бажаною версією тесту є саме Інтернет варіант. Здати його без зусиль можна в будь-якій країні, тільки якщо Ви готувалися, відштовхуючись від особливостей іншого виду тесту, або взагалі не враховували їх, то ми настійно радимо спробувати кілька разів його пройти. На багатьох сайтах є його демо - версії, які зможуть вам в цьому допомогти.
  3. Вивчайте академічний англійський. Необхідно для того, щоб визначити Вашу можливість вивчати різні дисципліни англійською мовою, тому Вам необхідно зосередитися на вивченні того англійської, який Вам потрібний.
  4. Практикуйтеся. Щодня тренуйтеся, вирішуйте завдання до тестів. Іноді виникає складність у тих, хто готується самостійно, так як той обсяг, який ми для себе визначаємо самостійно, часто буває недостатнім. Якщо Ви не впевнені, що зможете правильно організувати свій час, то краще шукати відповідні Вам курси